Najnowsze wpisy

Nowa Era Paliw — Benzyna PB95 E10 dla Sprzętu Spalinowego

Nowa Era Paliw — Benzyna PB95 E10 dla Sprzętu Spalinowego


Od 1 stycznia 2024 roku w Polsce dostępne jest nowe paliwo, które z pewnością zainteresuje użytkowników sprzętu spalinowego — benzyna PB95 oznaczana jako E10. To istotne wydarzenie, mające wpływ na działanie różnego rodzaju narzędzi napędzanych silnikami spalinowymi.

Cy paliwo PB95 E10 można stosować w sprzętach ogrodowych?

Nie ma większych przeszkód dla stosowania benzyny PB95 E10 w silnikach spalinowych w sprzęcie ogrodniczym i leśnym. Jednak warto być świadomym pewnych specyficznych cech tego paliwa. Zwiększona zawartość biokomponentów sprawia, że jest bardziej higroskopijne, co oznacza większą zdolność do absorpcji wody.

Benzyna PB95 E10 - na co zwrócić uwagę !

Aby utrzymać sprawność sprzętu, zalecamy przechowywanie benzyny PB95 E10 w atestowanych kanistrach, w miejscu suchym, chłodnym i osłoniętym przed promieniowaniem słonecznym. Ważne jest również, aby nie używać mieszanek do dwusuwów, które były przechowywane dłużej niż 21 dni.


Nowe paliwo a silnik spalinowy.

Nowa benzyna jest mniej kaloryczna, co może skutkować zwiększonym zużyciem paliwa oraz podniesieniem temperatury pracy silnika. Dlatego zalecamy częstsze czyszczenie elementów układu paliwowego i stosowanie dłuższych przerw w pracy, zwłaszcza w warunkach temperaturowych przekraczających 20 stopni C.

W niektórych przypadkach, w zależności od rodzaju sprzętu, może pojawić się konieczność regulacji gaźnika. Warto zapoznać się z instrukcją obsługi danego urządzenia lub skorzystać z pomocy serwisu technicznego.


Bardziej ekologiczne paliwo

Wprowadzenie benzyny PB95 E10 to krok w stronę bardziej ekologicznych paliw dla sprzętu spalinowego. Dostosowanie się do specyfiki tego paliwa pozwoli użytkownikom cieszyć się efektywnym działaniem swoich narzędzi, dbając jednocześnie o ich trwałość i sprawność.

Dodano w: Sprzęty spalinowe

Zostaw komentarz