Raymo Torpedo profesjonalna kosiarka do utrzymywania zieleni
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kosiarka RAYMO Torpedo R42FLEX zestaw w pełni elektryczny

Umów się na bezpłatny pokaz

Tel. 690-975-708

E-mail : biuro@ekokosiarki.pl

E-mail : serwis@ekokosiarki.pl

176 990,00 zł Brutto

143 894,31 zł Netto

Polityka bezpieczeństwa
Zasady przetwarzania Twoich danych osobowych.
Zasady dostawy
Współpracujemy z najlepszymi dostawcami.
Zasady zwrotu
W ciągu 14 dni od odebrania przesyłki, bez podania przyczyny.

Kosiarka RAYMO Torpedo R42FLEX zestaw w pełni elektryczny


PROEKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA
CICHA PRACA KOSIARKI BEZ SPALIN I WIBRACJI

Stworzyliśmy specjalistyczne urządzenie: sterowaną radiowo kosiarkę z napędem elektrycznym oraz z napędem hybrydowym typu plug-in. RAYMO to innowacyjna technologia: niezwykle ciche użytkowanie, diametralnie zredukowana emisja CO2 w porównaniu do konwencjonalnych spalinowych kosiarek, a ponadto dzięki zdalnemu sterowaniu operator zachowuje bezpieczną odległość i nie jest narażony na wibracje, hałas i kurz. Ciche i bezemisyjne koszenie trawy jest możliwe! Bez względu na to czy wykonuje je właściciel domu, specjalistyczna firma czy służby miejskie. Każdy zasługuje na koszenie bez hałasu, spalin i wibracji. Kosiarka Raymo jest niezwykle niska, co umożliwia dojazd do trudno dostępnych miejsc. Świetnie radzi sobie na pochyłych i falistych terenach. Zerowy promień skrętu oraz napęd na cztery koła zapewniają pewną jazdę oraz funkcje manewrowe.

KOSIARKA ZAPEWNIAJĄCA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I MINIMALIZACJE KOSZTÓW
EKONOMIA I ERGONOMIA

W porównaniu do konwencjonalnych komercyjnych kosiarek benzynowych lub wysokoprężnych, kosiarka Raymo to koszta eksploatacji bliskie zeru. Raymo zużywa jedynie 1,5 kW na godzinę pracy! Ograniczona liczba ruchomych części oznacza zmniejszone ich zużycie, a tym samym zdecydowanie rzadsze wizyty w serwisie. Żadnych olejów czy hydrauliki - czysty serwis. Ponadto całą maszynę wraz z montażem osprzętu, samą pracą czy też transportem może bez problemu użytkować jedna osoba - reszta Twoich pracowników może w tym czasie zająć się innymi zadaniami. Wszystko to sprawia, że inwestycja z łatwością zwróci się w przeciągu sezonu.

KOSIARKA ZDALNIE STEROWANA

SYSTEM POWERSWAP
KOSIARKA ZAPEWNIAJĄCA FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODĘ

Urządzenia Raymo są wyposażone w przegrodę, w której znajduje się kaseta z wkładem zasilającym. Wkłady zasilające są w pełni elektryczne lub hybrydowe typu plug-in. Umożliwia to wybór pomiędzy zasilaniem elektrycznym, a hybrydowym. System elektryczny może zasilać urządzenie do pięciu godzin. Hybrydowy system plug-in umożliwia pracę do trzech godzin z możliwością wydłużenia do ośmiu godzin dzięki generatorowi. Zasilanie hybrydowe sprawdzi się gdy przepisy dotyczące poziomu hałasu nie są tak restrykcyjne. Ale to nie wszystko: możesz używać rezerwowych wkładów i sprawnie je zmieniać w trakcie dnia w ciągu niespełna minuty! Baterie możesz naładować w domu lub garażu, dzięki czemu praca z urządzeniem będzie niezwykle ekonomiczna.

BATERIA Z KASETĄ RAYMO

KOSIARKA Z NIEOGRANICZONYMI MOŻLIWOŚCIAMI FUNKCYJNYMI

Raymo to nie tylko kosiarka - to prawdziwy nośnik narzędzi! Elementy robocze są łatwe do wyjęcia i zamiany. System MULT-E-CARE został stworzony by wymiana elementów roboczych nie sprawiała trudności operatorowi - pozwala zmienić oprzyrządowanie szybko, łatwo i intuicyjnie. Ponadto cały czas pracujemy nad kolejnymi.

RAYMO INNOWACYJNY MULTISYSTEM

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE
RAYMO TORPEDO TO KOSIARKA NA ZBOCZA, KOSIARKA NA WAŁY, KOSIARKA NA NASYPY DROGOWE, KOSIARKA NA BRZEGI JEZIOR, KOSIARKA NA TERENY WRAŻLIWE EKOLOGICZNIE, KOSIARKA NA PARKI, KOSIARKA NA PLACE ZABAW, KOSIARKA NA BOISKA, KOSIARKA NA OSIEDLA MIESZKANIOWE, KOSIARKA NA TERENY PRZEMYSŁOWE, KOSIARKA NA FARMY FOTOWOLTAICZNE.

Idea stworzona z myślą o tym byś podczas wielu różnych prac i uwarunkowań terenu mógł opierać się na jednym urządzeniu, oszczędzając czas i zwiększając rentowność Twojej firmy.

ZASTOSOWANIE KOSIARKI RAYMO

R42FLEX
WSZECHSTRONNY I ELASTYCZNY ZESPÓŁ TNĄCY DO RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

PROFESJONALNA KOSIARKA DO ROŻNYCH ZASTOSOWAŃ

R42FLEX to podstawowy zespół tnący mający wiele różnych zastosowań. Posiada kilka unikalnych właściwości, które czynią go niezwykle wszechstronnym. MULCZOWANIE LUB WYRZUT TYLNY – prosta instalacja i demontaż przysłon mulczujących pozwala na szybką zamianę trybu koszenia. KÓŁKA SAMONASTAWNE LUB PŁOZY – gdy pracujesz na zboczach lub na pofałdowanym terenie możesz zostawić zamontowane kółka samonastawne. Na płaskich, poziomych powierzchniach mogą one być zdemontowane czyniąc całą kosiarkę bardziej kompaktową tym samym poprawiając jej manewrowość w ciasnych przestrzeniach. BEZ ZDZIERANIA – deck został zaprojektowany by nie uszkadzać darni. Nawet podczas jazdy nad ostrymi krawędziami i na silnie pofałdowanym terenie ostrza są zabezpieczone od kontaktu z podłożem. System ten wspierają trzy rolki zapobiegające zdzieraniu darni. KRAWĘDZIE – design zespołu tnącego umożliwia Ci poruszanie się bardzo blisko przeszkód i jazdę wzdłuż ścian czy krawężników. Ochronne plastikowe nakładki i narożne rolki zabezpieczają zarówno kosiarkę jak i pobliskie przeszkody. WYDAJNOŚĆ – szerokość koszenia 104 cm to wydajność rzędu do 5000m2 w ciągu godziny. Ponadto deck może być z łatwością ustawiony do wygodnej pozycji serwisowej w celach konserwacyjnych i do czyszczenia. R42FLEX może być używany zarówno do precyzyjnego koszenia jak i do zastosowań komunalnych gdzie musi

Dane Techniczne:

Rodzaj urządzenia tnącego
Montowane z przodu, szerokość koszenia 104 cm
Regulacja wys. koszenia Ręczna 40-100 mm
Waga 70 kg
Ostrza tnące 3 x ostrza 35,5 cm
Silnik kosiarki 3 x 1000 W 48V DC
(bezpośrednie napędzanie ostrza)
Rodzaj koszenia
Mulczowanie i wyrzut tylny (regulowany)
Cechy zespołu tnącego
Elektryczny system podnoszenia,
3 kółka zapobiegające zdzieraniu darni
Zmienna prędkość pracy ostrzy
Wydajność: do 5000m2/h
Pozycje: robocza, serwisowa, transportowa

UKŁAD TNĄCY R42FLEX


CO SPRAWIA, ŻE RAYMO TO NAJLEPSZE KOSIARKI?

PROFESJONALNA KOSIARKA Z NISKIMI KOSZTAMI UTRZYMANIA

Operacyjny koszt bliski zeru zwłaszcza w porównaniu ze standardowymi kosiarkami spalinowymi. Raymo zużywa jedynie 1,5 kWh! Minimalna liczba ruchomych części to mniejsze zużycie i wydłużone okresy między serwisami. Przekłada się to na mniejsze koszty utrzymania. Urządzenie nie wymaga sprawdzania poziomu oleju i płynów hydraulicznych. Łatwa obsługa to też wysoka wydajność nawet w trudnych terenach. Wszystko to sprawia, że inwestycja z łatwością zwróci się w przeciągu sezonu.

raymo kosiarka profesjonalna

KOSIARKA ZDALNIE STEROWANA

Kontrola maszyny z dystansu zapewnia wiele korzyści: niska waga maszyny, bezpieczeństwo operatora, zero wibracji, lepsza kontrola otoczenia, redukcja hałasu i ekspozycji na kurz. Zdalne sterowanie to idealne rozwiązanie dla nowoczesnej kosiarki elektrycznej.

kosiarka zdalnie sterowana

SYSTEM POWERSWAP

DŁUGI CZAS PRACY KOSIARKI AKUMULATOROWEJ

Możliwość zmiany trybu pracy z w pełni elektrycznego na hybrydowy typu plug-in poszerza możliwości zastosowania urządzenia oraz zwiększa czas pracy. To spokój ducha i swoboda poruszania się.

budowa kosiarki raymo

ROLKI ZAPOBIEGAJĄCE ZDARCIU DARNI

KOSIARKA NIE ZDZIERAJĄCA DARNI

Koła i płozy są jedynymi elementami mającymi kontakt z podłożem. Zespół pływający jest delikatny dla trawy nawet na trudnym i falistym terenie.

podnoszony układ tnący

BEZEMISYJNE KOSZENIE

BEZEMISYJNA KOSIARKA

Parki, place zabaw, boiska, osiedla mieszkaniowe, gospodarstwa ale i farmy fotowoltaiczne czy centra logistyczne - to tylko kilka miejsc, w których bezemisyjne koszenie będzie idealnym wyborem. Ogromna redukcja emisji w porównaniu ze standardowymi kosiarkami spalinowymi do użytku domowego czy komercyjnego.

kosiarka na place zabaw

PROFESJONALNA KOSIARKA NA TERENY POCHYŁE

Napęd na cztery koła połączony z układem kierowniczym o zerowym skręcie oraz niskim środkiem ciężkości pozwala kosiarce Raymo na pracę nawet na stromych zboczach bez ryzyka przewrócenia. Koszenie na pochyłościach do 40°, przy optymalnych warunkach atmosferycznych i dzięki specjalnym, opcjonalnym oponom terenowym.

kosiarka na zbocza

KOSZENIE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Wymienne baterie (kasety) z wkładem zasilającym oraz cichy napęd umożliwiają koszenie od wczesnego ranka, a dzięki dodatkowym światłom również po zmroku. Maszyna może pracować w pełnym słońcu, ale i w czasie deszczu. Używaj Raymo całymi dniami!

praca kosiarki po zmroku

NISKI POZIOM HAŁASU

Minimalny hałas w pełni elektrycznej kosiarce Raymo czyni ją idealną dla miejsc, w których hałas jest czynnikiem niepożądanym (szkoły, szpitale, hotele, cmentarze, place zabaw, parki, obiekty zabytkowe) jak również w czasie ciszy nocnej. Zdecydowana redukcja hałasu również dla operatora.

kosiarka na miejsca sakralne

NIEZWYKLE NISKA WYSOKOŚĆ

NISKA KOSIARKA DO TERENÓW ZIELONYCH O NISKIEJ PRZESTRZENI KOSZENIA

Kłopotliwe koszenie pod panelami słonecznymi, fotowoltaicznymi, ławkami, trampolinami, drzewami lub innymi nisko położonymi przeszkodami? Nie dla Raymo dzięki jego niezwykle niskiej wysokości. Idealne urządzenie dla ogrodów i terenów zielonych o niskiej przestrzeni!

kosiarka na farmy fotowoltaiczne

RAYMO B Torpedo w pełni elektryczne - zestaw
Jednostka zasilająca W pełni elektryczna

Dane Techniczne

Napęd Elektryczny Mechanizm różnicowy 4WD
Typ akumulatora Li-ion
Napięcie maksymalne 58 V
Pojemność 120 Ah
Czas pracy do 5 h
Czas ładowania 6 - 7 h
Czas ładowania szybkiego 2 - 2,5 h
Sterowanie Radiowe
Pasmo częstotliwości Zakres MHz – częstotliwość przydzielona zgodnie z aprobatami krajowymi
Wyjście RF≤ 10 mW
Zakres działania ≤ 100 m
Prędkość jazdy Wolna 0-4 km/h, szybka 0-7 km/h, maksymalna 0-9 km/h
Opony 18x9,50-8 – przednia oś, 15x6,00-6 – tylna oś
Dł./Szer./Wys. 205 / 115 / 51 cm (z zespołem tnącym R42FLEX)
Waga 295 kg - z zespołem R42FLEX oraz wkładem zasilającym

Zestaw zawiera urządzenie główne, zespół tnący R42FLEX, kasetę z wkładem zasilającym w pełni elektrycznym oraz ładowarkę.

raymo torpedo
Raymo
R-KOS-TORPEDO-R42FLEX-ELE
3 Przedmioty